Massaažid

Iidne ravimeetod nooruse ja ilu heaks

Massaaž on üks vanimaid ravimeetodeid. Eelkõige aitab massaaž lihaspingete tekitatud valudest lahti saamisel, kuid ei tasu unustada massaaži positiivset rolli ka üldise heaolutunde säilitamisel.  Massaaž parandab enesetunnet, turgutab immuunsussüsteemi, tasakaalustab närvisüsteemi, leevendab stressi ja kurnatust. Massaažil on lõõgastav toime kogu organismile. Pingevaba keha on aga nooruse ja ilu säilitamise eeldus.

Massaaži käigus keskendutakse probleemsetele piirkondadele, võimalik on valida erinevate massaažimeetodite vahel. 

Igale probleemile leidub massaaž, mis annab konkreetsel juhul parima tulemuse. Näiteks klassikaline massaaž on tursete puhul vastunäidustatud, küll aga aitab sel juhul lümfimassaaž.  See, milline massaaž just teile kõige sobivam on, selgitatakse konsultatsiooni käigus. 

Milliseid massaaže me pakume:

Rootsi holistiline massaaž

Kui olete vähemalt korra proovinud rootsi holistilist massaaži, ei unusta te seda kunagi – keha on tasakaalus, meel virge ja energia suisa pulbitseb välja!
Meditatiivne keskkond ja aeglased, õrnad, kuid efektiivsed massaažiliigutused aitavad teie kehal ja vaimul maksimaalselt lõdvestuda ning peale seanssi tunnete end kui uuesti sündinuna!

Millistel puhkudel on rootsi holistiline massaaž ideaalne lahendus:
– lihased on liigselt pinges
– stress ja vaimne pinge on ära kurnanud
– soovite vigastustest kiiremini paraneda
– tahate vähendada valuaistinguid kehas
– liigeste painduvus vajab parandamist
– soovite rõõmsamat meeleolu ja üldtoniseerivat lõdvestust

Rootsi holistiline massaaž – mis see on?
Rootsi massaaži traditsioonid ulatuvad 19. sajandisse, mil kuulus Rootsi arst Heinrich Lingu leidis, et klassikalisi massaaživõtteid rahulikumas tempos rakendades on lõdvestus suurem ning seetõttu ka hilisem heaolutunne tugevam.
Uued teadusavastused inimorganismi toimimisest on lisanud ajapikku massaažitehnikale palju uusi nüansse, mis võimaldavad kehal ja vaimul veelgi sügavamalt lõdvestuda.
Õrnade liigutustega tõstetakse keha loomulikku toonust ja energeetilist taset – lõdvestatakse närve, soodustatakse vereringet ning aidatakse keha „mahladel“ oma loomulik liikumine taastada. Tänu täielikule füüsilisele lõdvestusele paraneb oluliselt ka organismi vaimne seisund.

Rootsi holistiline massaaž aitab vabaneda liigsetest pingetest, tursetest, parandab liigeste liikuvust, vaimset seisundit ning tõstab tuju.
Võib julgelt öelda, et peale massaaži alustab teie keha uut elu!

Kuidas protseduur välja näeb?
Massaaži tehakse vaikses, hämaras, soojas (u 25ºC) ruumis. Massaažitempo on aeglane, et viia kogu keha täielikku pingevabasse seisundisse.
Kuna lõdvestus on maksimaalne, siis on tavaline, et umbes 40 minutit peale seansi algust jääb inimene sügavasse, tervislikku unne.
Pärast seanssi tunnete end jõuliselt, täis tervist, energiat ja elutahet!

Rootsi holistilist massaaži võib teha iga päev, kuid optimaalne on seansse läbi viia üle päeva.

Millal on massaaž vastunäidustatud?
Seda tüüpi massaaži ei ole soovitatav teha kui teil on tervisega suuremaid muresid – kõrge palavik, hiljuti läbitud operatsioon, luumurrud, verevalumid või song.
Kindlasti tuleb massaažist hoiduda kui teil on kollatõbi, neeruprobleemid, kõrge vererõhk või veenilaiendid.

NB!
Iluhool kliiniku kosmeetikutel-massööridel on aastatepikkune kogemus ja vastavad sertifikaadid. Meie kätes olete kindlalt hooldatud ja kaitstud!

Rootsi holistiline massaaž on tõeliselt imeline, pärast seda tunnete end suisa uuesti sündinuna! Meeleolu on suurepärane ning jõudu ja jaksu on palju rohkem!

Soovite rohkem elujõudu ja heaolutunnet?

Näo-, kaela- ja dekoltee massaaž

Näo-, kaela- ja dekoltee massaaž on parim vahend esimeste vananemisilmingutega võitlemiseks. Protseduur soodustab naha noorenemist, puhastumist ja paranemist loomulikul teel.
Enne näomassaaži on kindlasti vaja konsulteerida kosmeetiku või dermatoloogiga.

Kellele sobib näo-, kaela- ja dekolteepiirkonna massaaž?
Näo-, kaela- ja dekolteemassaažidega soovitatakse alustada 25-30 aasta vanuses – just sel perioodil hakkavad ilmnema esimesed vanusega seotud muutused, ning parimate tulemuste saamiseks on oluline hoolitsustega varakult alustada. Manuaalne töötlemine taastab lokaalse immuunsuse, aktiveerib rakusiseseid protsesse, taastab naha sileduse, elastsuse ja isegi mikroreljeefi.
Lisaks on sellel tehnikal kasulik mõju kogu kehale – see aitab lõõgastuda, vabaneda kroonilistest migreenidest ja parandada und.

Näomassaaž aitab vabaneda ka dermatoloogilistest ja kosmeetilistest probleemidest:
• põletikuline, rasune ja/või poorne nahk
• miimilised kortsud
• näokontuuri langus, kahekordne lõug
• pigmendilaigud
• tursed ja tumedad ringid silmade all
• kahvatu, tuhm nahatoon

Näomassaaži tehnika ja intensiivsus valitakse vastavalt teie naha seisukorrale ja soovitud eesmärgile.
Protseduuri käigus soodustatakse vereringet ja lümfivoolu, ergutatakse ainevahetust ja naha uuenemisprotsesse, aktiveeritakse kollageeni ja elastiini tootmist.

Kuidas protseduur välja näeb?
Kõigepealt puhastatakse nahk hüpoallergilise ja õrnatoimelise vahendiga, seejärel soojendatakse dermis kuuma kompressiga, et poorid avaneksid ning surnud rakke oleks võimalik tõhusamalt eemaldada.
Edasi töödeldakse piirkonda intensiivsuselt vahelduvate massaažiliigutustega ning kantakse nahale just teie nahatüübile kõige paremini sobiv kvaliteetne kreem.

Protseduuride käigus:
• toimub naha sügav puhastamine – eemaldatakse mustad täpid, komedoonid, ummistunud poorid
• taastub tervislik jume ja naha toon ühtlustub
• paraneb näokontuur
• poorid ahenevad, rasunäärmete aktiivsus normaliseerub
• kortsud tasanduvad
• armid muutuvad vähem märgatavaks
• paraneb vere- ja lümfiringe
• tursed ja tumedad ringid silmade all kaovad
• paraneb näolihaste võime hoida näokontuuri nooruslikuna

Pärast protseduuri tunnete end rahulikult nagu pärast sügavat und või pikka kvaliteetset puhkust. Näete välja noorem, värskem ja puhanum.

Massaaži mõju on kõige silmnähtavam, kui läbida protseduuride seeria, mille spetsialist on teile individuaalselt määranud just teie naha olukorra iseärasusi silmas pidades.

Kuidas oma naha nooruslikuna püsimisele ise kaasa aidata?
Massaaži noorendava ja tervendava toime tugevdamiseks on pärast protseduure soovitatav järgida klassikalisi tervisliku eluviisi reegleid:

• Proovige piisavalt magada ja puhata.
• Kasutage regulaarselt nahahooldustooteid, mida kosmeetik individuaalselt teile on soovitanud
• Harrastage aktiivset eluviisi, jalutage rohkem värskes õhus, tegelege mõõduka füüsilise tegevusega, loobuge halbadest harjumustest.
• Sööge regulaarselt ja tasakaalustatult. Eelistage naturaalseid toitaineterikkaid, mikro- ja makroelementide ning vitamiinirohkeid toite.
• Hoidke silm peal oma veetarbimisel ja jooge päeva jooksul vähemalt 1,5 liitrit puhast vett.
• Püüdke vältida stressisituatsioone, muutke oma ellusuhtumist ja praktiseerige positiivset mõtlemist.

Millal on massaaž vastunäidustatud?
Massaažiprotseduurid tuleks läbida vaid siis kui tunnete end füüsiliselt tervena. Halva enesetunde, palaviku vms korral oleks mõistlik seanss edasi lükata.

Näo, kaela ja dekoltee massaažiprotseduure ei tehta juhul, kui teil on üks allpoolnimetatud seisunditest:
• onkoloogilised haigused
• haprad veresooned või vereloomega seotud haigused
• kaasasündinud või omandatud immuunpuudulikkus
• kilpnäärme haigused või hormonaalsed häired
• krooniline kõrgvererõhktõbi
• psoriaas, ekseem või dermatiit ägedas staadiumis
• allergiline lööve
• haavad, naha marrastused või traumatekkelised tursed näo-, kaela ja dekoltee piirkonnas
• ägedad viirus- ja nakkushaigused
• krooniliste patoloogiate ägenemisperiood
• kalduvus keloidsete armide tekkeks
• suured sünnimärgid, papilloomid, healoomulised kasvajad näol, kaelal, dekolteepiirkonnas.
Samuti ei ole soovitatav näomassaaži teha kui olete hiljuti läbinud mõne plastilise kirurgia protseduuri. Nahk peab saama piisava aja taastumiseks enne, kui teda uuesti turgutama asuda.

Vastunäidustuste nimekirja tasub suhtuda täie tõsidusega! Kindlasti peaksite meie spetsialisti teavitama juhul, kui teil esineb kasvõi pelgalt kahtlus, et mõni seisunditest võib teid ohustada.
Vajadusel teeme enne massaažiseeriatega alustamist teile vajaliku meditsiinilise diagnostika, et saaksime protseduuride ohutuses täiesti kindlad olla.

NB!
Kuna näo ja dekoltee massaaž ei ole mitte ainult kosmeetiline, vaid ka terapeutiline protseduur, on oluline see usaldada vastava haridusega spetsialistile.

Iluhool Wellness kosmeetikutel-massööridel on aastatepikkune kogemus ja vastavad sertifikaadid. Meie kätes olete kindlalt hooldatud ja kaitstud!

Soovite muutuda veelgi nooremaks ja ilusamaks?

Klassikaline seljamassaaž

Kõik me teame, et massaaž on iidne teraapiaviis, mis mõjub kasulikult kehale tervikuna: paranevad vereringe ja lümfivool, suurenevad immuunsus ja organismi kaitsevõime. Samuti mõjub see lõõgastavalt ja rahustavalt närvisüsteemile ning tekitab hulgaliselt positiivseid emotsioone.

Liigne istumine, stress ja meelemürgid võivad viia nii selgroo kõverdumiseni, lihastoonuse kärbumiseni kui ka verevarustuse halvenemiseni, mis omakorda võib põhjustada erinevaid närvivalusid ning keha ja vaimu stressitundlikkuse suurenemist. Pole ime kui meie psühho-emotsionaalne seisund ajapikku halveneb ning ootamatu ei tohiks sellise eluviisi harrastajale olla ka krooniliste sisehaigust teke.

Klassikaline seljamassaaž ei too mitte pelgalt emotsionaalset leevendust, vaid aitab kaasa ka keha üldisele füsioloogilisele taastumisele ja toonuse tõstmisele. Professionaalselt tehtud seljamassaaž aitab ennetada ja ravida erinevaid lülisamba, liigeste ja kõhrkoega seotud seisundeid.

Millistel puhkudel klassikaline seljamassaaž aitab?
Seljamassaaž on tõhus üldtoonuse ja meeleolu tõstmiseks. Samuti saab sellest abi ka oluliselt tõsisemate murede korral:
• günekoloogilised probleemid
• närvivalud
• südamehaigused
• lihaste ja skeleti haigused või talitlushäired
• naha elastsuse ja tugevuse vähenemine
• üldise lihastoonuse vähenemine
• rakkude ainevahetuse häired
• kroonilise väsimuse sündroom
• seljavalu jpm

Seljamassaaž on hea ka taastusraviks pärast luu- ja lihaskonna traumasid (k.a. selgroo vigastused).

Kuidas protseduur välja näeb?
Protseduuri käigus töödeldakse põhjalikult läbi kõik seljalihased alates kaela- ja õlalihastest ning lõpetades nimme- ja ristluulihastega.

Ettevalmistav etapp seisneb selja ja lihaste soojendamises. See parandab verevarustust ja lõdvestab lihaskoe ülemist kihti, et saaksime lihaseid sügavuti mõjutada.
Teises etapis töötleme lihaste keskmist kihti. Suureneb vereringe intensiivsus ja paraneb lihaste liikuvus.
Kolmandas etapis töödeldakse lihaste kõige sügavamat kihti – lihaseid, mis vastutavad meie selgroo püstises asendis püsimise ja rühi eest.
Seanss lõpeb seljalihaste maksimaalsele lõdvestamisega.

Üks seanss kestab tavaliselt 30 kuni 60 minutit.
Vajaliku protseduuride arvu määrab spetsialist esimese protseduuri käigus, mil selgub probleemi sisu ja ulatus.

 

Millal on massaaž vastunäidustatud?
Kahjuks võib klassikaline seljamassaaž mõnedel juhtude olla vastunäidustatud. Massaažist tuleb hoiduda juhul kui teil on:

• ägedad põletikulised protsessid kehas
• vere hüübimishäire
• palavik
• nahahaigused
• ainevahetushaigused
• veenilaiendite tüsistused (tromboflebiit)
• onkoloogilised haigused

NB!
Massaažiprotseduuri peaks läbi viima ainult spetsiaalselt koolitatud meditsiinitöötaja, kuna pealtnäha tühine vale liigutus võib põhjustada kehale korvamatut kahju.

Iluhool kliiniku kosmeetikutel-massööridel on aastatepikkune kogemus ja vastavad sertifikaadid. Meie kätes olete kindlalt hooldatud ja kaitstud!

Soovite parandada oma elukvaliteeti?

Vabasta end liigsetest pingetest ning aita oma kehal taas nooruslik olla!