Näoplastika või Botox?

Näoplastika või Botox?

Paljud arvavad, et Botox süstid on näoplastika osa.
Tahaksime väga öelda, et sarnasust on neil kahel vaid niipalju, et tulemus on sama, kuid ka see ei vasta täielikult tõele. Jah, mõlema protseduuri puhul saab nägu noorema välimuse, kuid tulemuse loomulikkuses on siiski väga suur vahe.

Milles erinevus seisneb ning kust pärineb näoplastika diskursus?

Räägime sellest veidi lähemalt.

Botox on bakterite ainevahetuse tulemusel tekkiv mürkaine, mis tekitab ajutist lihaste halvatust. Seega, Botox ilusüste tehes lubate ilu nimel enda kehasse viia väikese koguse mürke. Mürgi toime tulemusena ei saa te enam oma lihaseid tavapäraselt kasutada ning seetõttu vähenevad nähtavalt ka miimikakortsud. Ühtlasi väheneb ka võime näoga emotsioone väljendada.
Tulemus on küll kiire ja üpriski püsiv, kuid loomulikum ja jätkusuutlikum oleks aidata kehal endal paremini töötada, et miimikakortse ja naha lõtvust nii kiiresti ei tekiks, eks?
Siinkohal tulebki mängu näoplastika.
Näoplastika protseduuride tulemusena vähenevad miimikakortsud ja pinguldub nahk loomulikul viisil. Plusse on veelgi – paraneb naha struktuur, vähenevad pigmendilaigud ja nooreneb ka silmaümbruse piirkond. Ka kael ja näoovaal saavad noorenduskuuri. Mis kõige olulisem – tulemus on püsiv ning protseduur loomulik ja mingit invasiivset, keha kurnavat sekkumist ei ole vaja.

Meditsiinidoktori interdistsiplinaarne analüüs

Näoplastika noorendusmeetodi töötas välja doktor Ales Ulištšenko, tuntud ilukirurg ja osteopaat. Igapäevaselt iluoperatsioone tehes hakkas teda huvitama küsimus kuidas ta saaks oma patsiente aidata noorusliku välimuse taastamisel ilma, et kirurgiliselt või biokeemiliselt sekkuda oleks vaja.
Iga operatsioon on oma loomult agressiivne rünne organismi vastu, mis ei pruugi erinevatel põhjustel alati soovidekohaselt õnnestuda. Kas on olemas loomulikke, sama tulemuslikke, kuid vähem invasiivseid lahendusi?

Dr Ulištšenko uuris põhjalikult keha toimimise erinevaid aspekte ja põhimõtteid – naha elutsüklit, erinevate organite koostööd, toitumist, füüsiliste liigutuste mõju organismile, vaimseid praktikaid jms.
Oma uurimistöö järeldustest voolis ta kompleksse metoodika, mis lähtub keha kui terviku toimimismehhanismidest ning mõjutab organismi ennast efektiivsemalt tööd tegema. Protseduurid aitavad „kella tagasi keerata“ ning annavad rakkudele võimekuse töötada pea sama intensiivselt kui nooruses. Kahekümnendates eluaastates on nahk loomulikult prink ja toonuses, näoplastika protseduurid aitavad rakkudel taastada sarnase hoogsa töörütmi.
Lihtne, loomulik ja püsiv!

Mida eelistada?

Kindlasti on võimalik Botox ilusüstidega saavutada kiirem tulemus, kuid sel juhul peate arvestama ka sellega, et osa teie loomupärasest miimikast läheb kaotsi. Teie naeratus ei pruugi olla loomulik, imestuse väljendamine on vaevarikas ning hullematel juhtudel võite avastada, et ilu nimel olete saanud endale n.ö. pokkerinäo, mida on küll kena vaadata, kuid mille abil loomulikult, soojalt ja väljendusrikkalt suhelda ei ole võimalik.
Näoplastikaga sellist muret kohe kindlasti ei ole. Tulemused tulevad küll aeglasemini ning soovitatav on hea tulemuse säilimise nimel jälgida tähelepanelikumalt ka oma elustiili, kuid tulemus on see-eest igati loomulik. Protseduuride käigus kõrvaldatakse hulk vananemise põhjuseid ja käivitatakse võimas paranemisportsess. Teile ei anta uut noort tüüpi nägu, mis teile võib-olla ei sobigi, vaid saate tagasi selle loomuliku ilu, mis aastate jooksul tuhmunud on.
Pealegi on protseduure toetavad tervislikud eluviisid igal juhul suurepärane valik elukvaliteedi heas toonuses hoidmiseks igas olukorras. Kõik me teame, et teadlik toitumine, piisav uni ja liikumine loob parema meeleolu ja tugevama tervise – miks siis mitte seda kõike ka oma ilu nimel praktiseerida?

Seega, enne, kui otsustate Botoxi või kirurgilise sekkumise kasuks, kaaluge kindlasti ka näoplastika protseduuridekuuri plusse ja miinuseid.
Omalt poolt julgeme näoplastikat kindlalt soovitada – tulemus on loomulik ning „näomurede“ lahendamise käigus saab kogu keha tugeva energiasüsti ning teie saate hulga kasulikke teadmisi selle kohta kuidas oma organismi eest hoolivamalt hoolitseda.
Uskuge, teie keha tänab teid selle eest kauakestva iluga!